Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu

Targi Pracy

Corocznie wspólnie z innymi partnerami lokalnego rynku pracy organizowane są Targi Pracy, które niewątpliwie są najlepszym sposobem przedstawienia wszystkim zainteresowanym ofert pracy z całego regionu naszego województwa. Ponadto targi są okazją do zapoznania się z ofertą szkoleniową firm i instytucji szkolących oraz instytucji prowadzących działalność doradczą.Inne zalety Targów Pracy to:- dostęp Pracodawców do maksymalnie dużej liczby pracobiorców- możliwość zaprezentowania swojej Firmy.
Targi Pracy 2012


 

10.10.2012 r. odbyła się XVI edycja Targów Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach wspólnie z Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Odwiedziło je blisko 800 osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

 

Na 57 stoiskach Wystawcy (pracodawcy z terenu województwa śląskiego, Powiatowe Urzędy Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Agencje Pośrednictwa Pracy, Młodzieżowe Biura Pracy OHP), zaprezentowali w sumie 3619 ofert pracy oraz 138 ofert szkoleniowych i kursowych .

 

Podczas trwania Targów odbyły się warsztaty prowadzone przez Liderów Klubu Pracy przygotowujące do korzystania z różnych źródeł informacji o ofertach pracy w procesie poszukiwania zatrudnienia, warsztaty przygotowujące do sporządzania profesjonalnej wizytówki zawodowej – CV, listu motywacyjnego, podania o pracę, Europasu

 

oraz warsztaty przygotowujące do udziału w rozmowie rekrutacyjnej.

 

Oferty pracy, zaprezentowane na Targach dotyczyły głównie branż: budowlanej, handlowej, transportowo-logistycznej oraz usługowej. W branży budowlanej przeważały oferty pracy dot. pracowników ogólnobudowlanych, wykwalifikowanych robotników budowlanych, tj. murarzy, cieśli-zbrojarzy, dekarzy i brukarzy. W branży handlowej dominowały stanowiska dla konsultantów telefonicznych/sprzedaży, sprzedawców i kasjerów. W branży transportowo-logistycznej głównie prezentowano oferty dla magazynierów i pakowaczy. Natomiast w branży usługowej najwięcej ofert dotyczyło pracowników inwentaryzacji oraz pracowników porządkowo-sprzątających.

 

W pozostałych branżach największa liczba ofert dotyczyła stanowiska pracownika ochrony.

 

Bogata oferta ośrodków szkoleniowych dotyczyła możliwości uzyskania uprawnień m.in. w zawodach spawacza, kierowcy i operatora wózka widłowego, suwnic i maszyn budowlanych.


Forma aktywizacji dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-08 11:29:56) , zredagowana przez: Jakub Solata (2012-10-18 11:34:15)
Data wydarzenia : 2012-10-10
Data publikacji : 2012-09-08

Galerie zdjęć

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.katowice.pl/aktualnosc/27/targi-pracy